عکاسی از جواهرات

عکاسی از جواهرات-

عکاسی از جواهرات

نویسنده:فاطمه اسماعیلی

راهنما:استاد رضا عباد

اگر قبلاً عکاسی از جواهرات را انجام داده اید، یا فقط نحوه انجام این کار را توسط برندهای دیگر تحسین کرده اید، احتمالاً متوجه شده اید که چقدر می تواند دشوار باشد. بسیاری می گویند که عکاسی از جواهرات سخت تر از سایر اقلام مانند لباس یا مبلمان است.

تجهیزات عکاسی از جواهرات:

دوربین:

برای ایجاد تصاویری خوب از جواهرات، حتماً به لنز دوربین با کیفیت بالا نیاز ندارید. با هر دوربینی میتوان عکاسی کرد.

سه پایه:

برای جلوگیری از لرزش دوربین از سه پایه استفاده کنید.سه پایه ها دوربین را ثابت نگه می دارند تا بتوانید از تنظیمات بهینه دیافراگم وISO استفاده کنید.

صحنه:

شما نیازی به دریافت چیزهای فانتزی ندارید. یک میز تاشو استاندارد - به طور ایده آل با عرض بین 60 تا 100سانتی مترباید به خوبی کار کند.

تخته های فوم:

هنگام عکاسی از یک محصول، همیشه یک سمت سایه وجود دارد که ایجاد یک تصویر خوب را دشوار می کند.برای ایجاد نور ملایم، می توانید یک تخته فوم سفید قرار دهید تا قسمت دارای سایه نیز روشن شود.

نوار یا گیره:

شما باید گیره یا نوار چسب داشته باشید تا صفحات فوم خود را هنگام عکسبرداری روی میز در جای خود نگه دارید.

نحوه عکاسی از جواهرات:

میز خود را بچینید می خواهید "ااتلیه" خود را کجا راه اندازی کنید؟ اگر پنجره ای با نور طبیعی خوب دارید، میز خود را در سمت چپ یا راست آن با زاویه 90 درجه قرار دهید.پشت آن باید فون یا پس زمینه کاغذ سفید شما باشد که سطح صافی را پشت جواهرات شما ایجاد کند. می توانید از نوار چسب برای چسباندن بک گراند خود به دیوار، آجر یا بلوک چوبی برای نگه داشتن آن استفاده کنید.

روشنایی خود را در موقعیت قرار دهید
اگر اتاق شما زیبا و روشن با نور طبیعی است، احتمالاً نیازی به استفاده از نور مصنوعی نخواهید داشت. اگر نه، می‌خواهید منبع نور (های) خود را در زاویه 45 درجه نسبت به محصول خود قرار دهید. سافت باکس یا چادر سبک خود را در همان موقعیت پشت نور قرار دهید تا مطمئن شوید نور پخش شده یا به طور مساوی در جواهرات شما پخش شده است.

اگر هنگام عکس گرفتن، سایه‌ای را پشت جواهرات خود می‌بینید، جواهرات را به دوربین خود نزدیک‌تر کنید (و دورتر ازپس زمینه خود).

به جواهرات خود مدل دهید
اگر این اولین تلاش شما برای عکاسی از محصولات جواهرات است، خوب است که فقط از یک پس زمینه سفید استفاده کنید. اما بدانید که آزادی کاملی برای آزمایش دارید

  برای ایجاد تصاویر بهتر، می توانید جواهرات خود را روی وسایل قرار دهید، مانند:

پایه یا نگهدارنده حلقه
پس زمینه های بافت ساده
پس زمینه سنگ مرمر
عکس های گروهی با لوازم جانبی دیگر
استایل به نحوه ارائه اقلام خود بستگی دارد. اگرچه راه‌های مختلفی برای انجام آن وجود دارد، اما بهتر است ساده شروع کنید و سپس سبک‌های مختلف را در طول زمان ایجاد و آزمایش کنید.

جواهرات خود را آماده کنید:
قبل از شروع عکاسی، حتما جواهرات خود را تمیز کرده و جلا دهید. سطح جزئیات ثبت شده با تنظیم نور مناسب و دوربین DSLR انجام این کار را یک ضرورت می کند.

هر بار که جواهرات خود را در دست می گیرید پاک کنید. و بعد از اینکه آن را جلا دادید، آن را در مرکز ناحیه صاف پس زمینه قرار دهید. همچنین می‌توانید کمی فضای خالی بگذارید تا رفلکتور سفید خود را پنهان کنید. (توجه: پوشیدن دستکش های نخی راه خوبی برای صرفه جویی در زمان و عکسبرداری مجدد است.)

دوربین خود را تنظیم کنید
تنظیمات دوربین شما تفاوت زیادی در نحوه نمایش عکس های نهایی شما ایجاد می کند. شما می خواهید به جای تمرکز بر روی یک قسمت، حداقل یک عکس با فوکوس کامل روی کل قطعه داشته باشید. اگر از دوربینی استفاده می‌کنید که می‌توانید به صورت دستی آن را تنظیم کنید، مطمئن شوید که دیافراگم شما روی f/10 یا بالاتر تنظیم شده است و ایزوی شما تا حد امکان پایین است، مانند ISO 100.

دیافراگم بالا و ISO کم به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که عکس های شما واضح و دقیق هستند تا بتوانند دقیقاً آنچه را که میبینند بگیرند. (این برای جلب اعتماد آنها نیز مهم است!).

به تراز سفیدی خود توجه کنید. آیا جواهرات شما نسبت به رنگ دلخواه شما خودنمایی می کنند؟ اگر نه، تنظیمات را به صورت دستی تنظیم کنید تا درست به نظر برسد.

عکس را بگیرید
وقت رفتن است! هنگامی که برای گرفتن عکس تنظیم می کنید، موقعیت دوربین خود را در نظر داشته باشید. آن را در یک زاویه نگه دارید، به سمت پایین به سمت جواهرات خود. هنگام قرار دادن چراغ(های) خود، مطمئن شوید که کمی بالاتر از محصول شما هستند و به سمت آن زاویه دارند.

مطمئن شوید که میزان همه منابع نور برابر و کادر کاملاً پر از نور است، در غیر این صورت ممکن است با نقاط روشن ناهموار مواجه شوید.

روتوش و نهایی کنید
روتوش گام مهمی برای جلوه دادن نهایی به تصویر شماست. اگر با ویرایش عکس آشنایی ندارید، ممکن است بخواهید یک حرفه ای استخدام کنید یا برای کسب این مهارت اموزش ببینید.

نکات عکاسی از جواهرات
هیچ راه درستی برای عکاسی از جواهرات زیبا وجود ندارد، اما دستورالعمل هایی وجود دارد که به شما کمک می کند مطمئن شوید محصول نهایی شما بهترین است. در اینجا چند نکته وجود دارد.

پس زمینه ها را ساده نگه دارید
ممکن است وسوسه شوید که از یک پس‌زمینه درخشان و پر جنب و جوش برای عکس‌های خود استفاده کنید. اما در پایان روز، توجه و تمرکزاز محصول شما منحرف شده و تجسم آن را برای بازدیدکنندگان سخت‌تر می‌کند.

بهتر است با یک پس‌زمینه ساده سفید یا سیاه استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که برخی از بازارهای آنلاین پس زمینه سیاه را نمی پذیرند، بنابراین سفید امن ترین انتخاب است.

این نه تنها از نظر بصری بهترین است، بلکه در طول مسیر برای شما آسان تر است. همانطور که بحث کردیم، ایجاد یک پس زمینه سفید ساده است. همچنین ویرایش هر گونه مشکل کوچک در فرآیند روتوش آسان تر است.

عکس های ثابت بگیرید
دستورالعمل‌های اصلی را برای همه عکس‌های خود ایجاد کنید – سپس به آنها پایبند باشید. مواردی مانند نور، پس زمینه، موقعیت تجهیزات و تنظیمات دوربین خود.

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. اگر عکس‌های شما دارای سبک‌ها یا عناصر بسیار زیادی باشد، ممکن است حواس بازدیدکنندگان شما را پرت کند. اما مهمتر از آن: ممکن است هویت برند شما را کمرنگ کند. هرچه عکس‌های شما منسجم‌تر باشد، درک موضوع برند شما برای مشتریان آسان‌تر خواهد بود.

علاوه بر این، سایت یا پیج شما بسیار تمیزتر و حرفه ای تر به نظر می رسد.

از وسایل کمتر استفاده کنید
این به موضوع سادگی که قبلاً به آن اشاره کردیم، مرتبط است. اگر از وسایل زیادی در عکاسی جواهرات خود استفاده کنید، بازدیدکنندگان شما احتمالا منحرف می شوند یا حتی گیج می شوند. شکوه قطعات شما را از بین می برد، به خصوص زمانی که از لوازمی به عنوان پایه و نگهدارنده جواهرات استفاده میکیند.

آن را ساده نگه دارید. بگذارید محصولات شما بدرخشند و خودشان صحبت کنند.

امروز عکس های زیبای جواهرات بگیرید:
نیازی نیست هزینه زیادی را برای وسایل حرفه ای یا یک استودیوی مناسب خرج کنید. تنها چیزی که واقعاً برای انجام کار به خوبی نیاز دارید یک دوربین خوب، نور کافی، پس‌زمینه سفید و ابزار ویرایش عکس است.

منبع:https://www.oberlo.com/blog/jewelry-photography#:~:text=The%20best%20way%20to%20photograph%20jewelry%20is%20to%20ensure%20your,to%20get%20the%20best%20results.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.برای کسب اطلاعات  بیشتر در مورد دنیای عکاسی با ما همراه باشید...

نویسنده رضا عباد

رضا  عباد

متولد 16 آذرماه 1363 مدیریت آموزشگاه عکاسی چیلیک مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیش از 10 سال تجربه عکاسی و تدریس

ثبت نظر