عکاسی که به ژست های عجیب علاقه داشت

عکاسی که به ژست های عجیب علاقه داشت-

عکاسی که به ژست های عجیب علاقه داشت

نویسنده: فاطمه اسماعیلی

راهنما: استاد عباد

عکس بالا به dali atomicus معروف است، نتیجه همکاری سالوادر دالی (شخص داخل عکس) با فیلیپ هالسمن و در سال 1948 ثبت شده است. این عکس در سبک سورئال گرفته شده و از مشهور ترین عکس ها در این سبک می باشد. همچنین در لیست 100 عکس تاثیرگذار تاریخ در TIME’s list قرار دارد.

 

در سال 2017، تقریبا 70 سال بعد، عکاس کارل تیلور این تصویر نمادین را با ابزار و وسایل مدرن بازسازی کرده است. با این حال، او به نسخه اصلی وفادار ماند و از فتوشاپ برای شناور کردن اشیاء استفاده نکرد. درست مانند عکس 1948 - همه اشیاء با سیم معلق هستند. او داستان بازسازی این عکس معروف را به اشتراک می گذارد و آنقدر پروژه بزرگی بود که حتی بی بی سی آن را مستند کرد.

پشت صحنه بازسازی عکس 

عکس نهایی پس از بازسازی 


فیلیپ هالسمن :

فیلیپ هالسمن (1906-1979) در ریگا، لتونی به دنیا آمد و کار عکاسی خود را در پاریس آغاز کرد. در سال 1934 او یک استودیوی پرتره را در مونپارناس افتتاح کرد، جایی که از بسیاری از هنرمندان و نویسندگان مشهور - از جمله آندره ژید، مارک شاگال، لوکوربوزیه و آندره مالرو، با استفاده از یک دوربین رفلکس دو لنزی که خودش طراحی کرده بود، عکاسی کرد.

 

آثار پرتره :

 

Brigitte Bardot in France at the Cannes Film , 1955

 

Portrait of Marilyn Monroe, 1952

 

Alfred Hitchcock, The Birds, 1963, 1963

Alfred Hitchcock, The Birds, 1963

 

Einstein, 1947

 

هالسمن در سال 1941 یک همکاری سی و هفت ساله را با سالوادور دالی آغاز کرد که منجر به جریانی از "عکس های ایده های" غیرمعمول، از جمله "Dali Atomicus" و "Dali's Mustache" شد. در اوایل دهه 1950، هالسمن شروع به درخواست از سوژه‌هایش کرد که در پایان هر نشست به دنبال دوربین او بپرند. این تصاویر منحصر به فرد شوخ و پرانرژی به بخش مهمی از میراث عکاسی او تبدیل شده است.

 

(dali's mustache) 

ژست پرش (jump)

امید است که آثار این هنرمند ایده هایی در ذهنتان ایجاد کرده باشد :)

برای اطلاع یافتن از مطالب بیشتر باما همراه باشید.

نویسنده رضا عباد

رضا  عباد

متولد 16 آذرماه 1363 مدیریت آموزشگاه عکاسی چیلیک مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیش از 10 سال تجربه عکاسی و تدریس

ثبت نظر